Obserwuj nas:

Prawo spadkowe

Prawo spadkowe

Sprawy spadkowe Warszawa

Testament. Spadkodawca. Spadkobierca. Dobrodziejstwo inwentarza. Te pojęcia często są nam odległe tylko do czasu, kiedy śmierć bliskiej osoby nie wymusi na nas uporządkowania spraw spadkowych.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że prawo spadkowe, związane jest z przejęciem praw i obowiązków majątkowych zmarłego. I prawie nigdy nie jest tak, że sprawa spadkowa przebiega gładko, bezkonfliktowo i nie wywołuje rodzinnych dyskusji.

Kiedy mówimy o sprawach spadkowych, to trzeba też wiedzieć, że prawie zawsze w rodzinie znajdzie się ktoś, kto po latach wyciąga rękę po część nieruchomości, kosztowności i majątek zmarłego. Teoretycznie ma do tego prawo, ale istnieją instrumenty, które mogą wpłynąć ostatecznie na przebieg i wynik sprawy spadkowej.

Często dzieje się też tak, że po śmierci członka rodziny ktoś wraca z zagranicy, choć wcześniej nie utrzymywał kontaktów z rodziną. Przypuśćmy, że nie zajmował się schorowanym rodzicem, nie wspierał w codziennej opiece, nie pomagał i nie organizował trudnych i codziennych spraw. Wszyscy w rodzinie zastanawiają się wtedy, czy czy należy się wtedy zachowek?

A co jeśli po sprawie spadkowej okazuje się, że ubogi krewny nie dysponuje środkami, by spłacić pozostałych spadkobierców? To trudne sytuacje, jednak jak pokazuje moje doświadczenie – zawsze jest sposób na to, by znaleźć wyjście z sytuacji.

Prawo spadkowe Warszawa – nie chodzi o to, by pozostawić po sobie zgliszcza

Zachowek, wydziedziczenie albo długi spadkowe, to tylko kilka zagadnień, które, dotyczą spraw spadkowych, z którymi możesz zgłosić się do Kancelarii, by poukładać swoje sprawy. Za każdym razem pomagam znaleźć mojemu klientowi takie rozwiązania, które doprowadzą do korzystnego zamknięcia sporu, jeśli taki występuje w rodzinie skłóconej otrzymanym spadkiem.

W sprawie spadkowej, jak w każdej innej razem z klientem wspólnie ustalamy linię działania. Planujemy strategię, by szybko i bezkonfliktowo zamknąć temat spadku.

Opisz swoją sprawę

Skorzystaj z konsultacji prawnej

Jesteśmy ekspertami, którzy od ponad 11 lat stosują prawo w praktyce, także przed sądami i instytucjami państwowymi.
0%

Zadowolonych Klientów

Lokalizacja

ul. Śniadeckich 12/16 lok. 21, 00-656 Warszawa

Kontakt e-mail:

m.martyna@kancelariamartyna.pl

Jak mogę pomóc?

Jeżeli więc szukasz pomocy w sprawach spadkowych, nie wiesz, jak poprawnie założyć sprawę spadkową lub chcesz podważyć testament, albo masz w tej chwili inne wyzwanie w tym obszarze – skontaktuj się z kancelarią. Pomogę Ci rozwiązać Twój problem prawny i zamknąć go na warunkach, które Cię usatysfakcjonują.

Jak pracujemy?

Poznaj nasz proces

Istotnymi elementami naszej pracy są nie tylko profesjonalizm oraz umiejętność wykorzystywania nabytej wiedzy w praktyce, wysoki poziom merytoryczny i zaangażowane, ale elastyczność, komunikatywność, odwaga i otwartość.

 • Kontakt z Kancelarią

  Skontaktuj się z nami zdalnie, korzystając z telefonu lub poczty e-mail.

 • Termin konsultacji

  W trakcie rozmowy ustalimy termin wstępnej konsultacji (zdalnej lub w siedzibie Kancelarii w Warszawie).

 • Konsultacja z prawnikiem

  W trakcie konsultacji omówimy Twój problem i nakreślimy możliwości jego rozwiązania.

 • Rozwiązanie problemu

  Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie, rozwiązujemy Twój problem prawny.

marke-martyna-warszawa
Sprawiedliwość nie zostanie wymierzona, dopóki Ci, którzy nie ucierpieli, nie oburzą się na równi z tymi dotkniętymi.
Benjamin Franklin