Obserwuj nas:

Prawo rodzinne

Prawo rodzinne

Sprawy rodzinne Warszawa

Życie rodzinne nie zawsze układa się po naszej myśli, nawet jeśli partnerzy próbują ratować swoje relacje. Po drodze może wydarzyć się wiele trudnych momentów, które będą rzutowały na później podjęte decyzje.

Rozwód. Separacja. Alimenty. Rodzina patchworkowa. To tylko jedne z nielicznych okoliczności, z jakimi polskie rodziny zmagają się na co dzień, niezależnie od tego, jak tradycyjny obraz rodziny mamy w głowie.

Sprawy sprzed lat. Nieujawnione i zatajone sytuacje, które w pewnym momencie nawarstwiają się i powodują, że małżonkowie nie chcą lub nie mogą już dłużej wspólnie budować relacji rodzinnych.

Jak mogę pomóc?

Jako skuteczny adwokat z Warszawy, który specjalizuje się w prawie rodzinnym, zdaje sobie sprawę z tego, że szybkie i bezbolesne zamknięcia sprawy ma duże znaczenie dla mojego klienta. W wielu okolicznościach podjęcie stanowczych kroków ratuje i przyspiesza kolejne decyzje, ważne dla małżonków i ich dzieci.

Wnikliwa analiza. Dobra strategia prowadzenia rozprawy i mediacje to często klucz do szybkiego zamknięcia tematu. Z doświadczenia wiem, że zawsze należy podjąć próbę znalezienia takich rozwiązań, które doprowadzą do korzystnego wygaszenia sporu, który pierwotnie mógł jawić się nawet jako bardzo trudna sprawa rodzinna.

Delikatne szczegóły, prywatne pytania, emocjonalne i kluczowe wątki. Sprawy rozwodowe przybierają bardzo różny charakter. To od obu stron bardzo często zależy, jak szybki i czy bezkonfliktowy będzie rozwód.

Opisz swoją sprawę

Skorzystaj z konsultacji prawnej

Jesteśmy ekspertami, którzy od ponad 11 lat stosują prawo w praktyce, także przed sądami i instytucjami państwowymi.
0%

Zadowolonych Klientów

Lokalizacja

ul. Śniadeckich 12/16 lok. 21, 00-656 Warszawa

Kontakt e-mail:

m.martyna@kancelariamartyna.pl

Adwokat rodzinny – rozwód bez orzekania o winie

Trzeba pamiętać, że to, czy rozwód bez orzekania o winie będzie miał miejsce – zależy od małżonków i strategii ustalonej zgodnie z pełnomocnikiem. Nie zawsze trzeba pozostawić po sobie zgliszcza. Bazowanie na faktach bez opierania się o pieniactwo może stanowić element, który przyśpiesza bezkonfliktowy rozwód.

Sprawy rodzinne – rozwód i dzieci

Jeżeli w rodzinie są nieletnie dzieci, należy zabezpieczyć i ustalić opiekę nad nimi. Tu zawsze najważniejsze jest dobro dziecka. Do tego dochodzą alimenty i ustalenie zakresu uprawnień rodzicielskich, by było wiadomo kto i na jakich zasadach opiekuje się nieletnim. 

Sprawy rodzinne – rozwód z orzekaniem o winie 

Kiedy w grę wchodzi rozwód z orzekaniem o winie (jednego lub obojga małżonków) – trzeba przygotować się na dłużej trwającą sprawę. Dowody. Świadkowie. Przesłuchania. Alimenty na małżonka. Tego typu sprawy mogą trwać latami i trzeba mieć tego świadomość, ustalając zasady i strategię prowadzenia sprawy z adwokatem.

Skuteczny radca prawny Warszawa – sprawy rodzinne 

Jako doświadczony radca prawny pomagam nadać sprawie rodzinnej właściwy bieg. 

Po indywidualnej konsultacji, wnikliwej analizie dokumentów i dostarczonych danych – oferuję także pomoc w zgromadzeniu innych ważnych dla sprawy materiałów.

Wspieram klientów niezależnie od stadiumstadia zaawansowania postępowania. Zależy mi na tym, by klienci mieli pewność, że ich sprawa jest właściwie prowadzona.

Trzeba pamiętać, że z każdej sytuacji można znaleźć wyjście, nawet jeśli dzisiaj wydaje się nam beznadziejna. Moje doświadczenie z sali sądowej pokazuje, że ugoda, kompromis i mediacja to często dobre narzędzia, które warto wykorzystać przy sprawach rodzinnych, o ile mamy na to przestrzeń i zgodę drugiej strony.

Jestem przekonany, że wspólnie uda nam się rozwiązać nawet duży problem prawny. 

Jak pracujemy?

Jak mogę pomóc?

Istotnymi elementami naszej pracy są nie tylko profesjonalizm oraz umiejętność wykorzystywania nabytej wiedzy w praktyce, wysoki poziom merytoryczny i zaangażowane, ale elastyczność, komunikatywność, odwaga i otwartość.

 • Kontakt z Kancelarią

  Skontaktuj się z nami zdalnie, korzystając z telefonu lub poczty e-mail.

 • Termin konsultacji

  W trakcie rozmowy ustalimy termin wstępnej konsultacji (zdalnej lub w siedzibie Kancelarii w Warszawie).

 • Konsultacja z prawnikiem

  W trakcie konsultacji omówimy Twój problem i nakreślimy możliwości jego rozwiązania.

 • Rozwiązanie problemu

  Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie, rozwiązujemy Twój problem prawny.

marke-martyna-warszawa
Sprawiedliwość nie zostanie wymierzona, dopóki Ci, którzy nie ucierpieli, nie oburzą się na równi z tymi dotkniętymi.
Benjamin Franklin