Obserwuj nas:

Ostrzeżenie przed oszustem

Ważne komunikaty
oszustwo na kancelarię

Szanowni Państwo! Ostrzegamy przed osobami, które podają się za pracowników Kancelarii Radcy Prawnego Marek Martyna, próbując prawdopodobne dokonać oszustwa.

O co dokładnie chodzi?

W ostatnim czasie popularny stał się sposób wyłudzania pieniędzy i danych osobowych. Wszyscy słyszeliśmy o wyłudzeniach “na wnuczka”. Ten proceder niestety nie omija też Kancelarii. 

Cyberprzestępcy wysyłają wezwania, wiadomości SMS/mailowe lub telefonują udając pracowników firm, lub instytucji. Zależy im na tym, by ofiara przekazała im pieniądze lub kliknęła w link, informujący np. o wszczęciu egzekucji komorniczej.

Przestępca takim sposobem może doprowadzić do przejęcia dostępu do konta bankowego, skrzynki mailowej lub innych ważnych dla Państwa zasobów.

Niestety, my również otrzymujemy informacje o podszywaniu się pod pracowników naszej kancelarii. Osoba, która prawdopodobnie próbowała się z Państwem kontaktować może podać nazwisko ‘Tobiszewski’ (było tak w jednym przypadku, który został nam zgłoszony).

Zawiadamiamy, że Kancelaria Radcy Prawnego Marek Martyna nie ma nic wspólnego z takimi działaniami i nie bierze odpowiedzialności za ich skutki.

Bardzo proszę, aby Państwo nie klikali w takie linki i skontaktowali się z nami, by zweryfikować treść otrzymanej wiadomości. Oczywiście dodatkowo warto zawiadomić policję o takiej próbie wyłudzenia.

Apelujemy do Państwa, by zwracać szczególną uwagę na wiadomości i telefony, które wzbudzają Państwa wątpliwość. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Tagi:

Udostępnij: